News

posted 11/14/20182018 BOYS SOCCER AWARDS

ALL AWARDS WILL BE ANNOUNCE TUESDAY 11/20 AT THE BANQUET

2018 PLAYER OF THE YEAR

2018 COACH OF THE YEAR

2018 REFEREE OF THE YEAR

posted 11/10/20182018 NEW YORK STATE FINAL CLASS AA

SUNDAY NOVEMBER 11, 2018

CLARENCE (6) 19-2-0 VS MONROE-WOODBURY (9) 20-0-0 2:30 PM
FINAL SCORE
MONROE-WOODBURY 2 CLARENCE 0

posted 11/07/20182018 ALL WESTERN NEW YORK

FIRST TEAM ALL WESTERN NEW YORK

TREY BUSCAGLIA SENIOR WILLIAMSVILLE EAST FORWARD
KYLE HOFSCHNEIDER SENIOR KENMORE EAST FORWARD
JOSH BEAN SENIOR EAST AURORA FORWARD
JOE FRONCZAK JUNIOR ST JOE'S FORWARD
JOHNATHON PUTNEY SENIOR EAST AURORA FORWARD

MICHAEL CAMMARATA SENIOR SOUTHWESTERN MIDFIELD
JAKE WESTADT SENIOR LEWISTON PORTER MIDFIELD
ISHAAN KASHYAP SENIOR WILLIAMSVILLE EAST MIDFIELD
MAX KWITCHOFF SOPHOMORE ST JOE'S MIDFIELD
JAKE KLIMCZAK SENIOR LANCASTER MIDFIELD
GEHRIG LAHTI SENIOR CLARENCE MIDFIELD
ROSS SHOWALTER SENIOR CLARENCE MIDFIELD

AUSTIN HUBERT SENIOR HAMBURG DEFENDER
DEREK BARTLO SENIOR CANISIUS DEFENDER
MATTHEW CLIFFORD SENIOR FRONTIER

FIRST TEAM LARGE SCHOOL

BEN WOOLINGHAM SENIOR WILLIAMSVILLE EAST FORWARD
JOEY ZACHARY JUNIOR LEWISTON PORTRR FORWARD
TAHA AHMED JUNIOR CLARENCE FORWARD
QUINN NEELON SENIOR CLARENCE FORWARD
ISSAK SABTOW SENIOR MCKINLEY FORWARD
ALEX NEMETH SENIOR CANISIUS FORWARD
OWEN ADAMEC SENIOR LANCASTER FORWARD

ALEX RACZYNSKI JUNIOR MARYVALE MIDFIELD
JOE LOONEY SENIOR WILLIAMSVILLE NORTH MIDFIELD
ANDREW LAURIA SENIOR HAMBURG MIDFIELD
SHAMU SUMALI JUNIOR INTERNATIONAL PREP MIDFIELD
JONAH KOZAK SENIOR FRONTIER MIDFIELD
EVAN BENZ SENIOlR ST JOE'S MIDFIELD

CHASE EAGEN SENIOR ORCHARD PARK DEFENDER
QUINN BOYER SENIOR LOCKPORT DEFENDER
FRANC SCHMOYER SENIOR KENMORE EAST DEFENDER

MAX SHOEMAKER SENIOR NIAGARA WHEATFIELD GOALKEEPER
PAT HERNANDEZ SENIOR WILLIAMSVILLE SOUTH GOALKEEPER

FIRST TEAM SMALL SCHOOL

ALI ALOMARI JUNIOR LACKAWANNA FORWARD
CHASE STEVENSON SENIOR SOUTHWESTERN FORWARD
JARRETT GILSON SENIOR NEWFANE FORWARD
SAM FLANDERS SENIOR ALLEGANY-LIMESTONE FORWARD

JABREEL ALMONTASER SENIOR LACKAWANNA MIDFIELD
ALEX BASSE SENIOR EAST AURORA MIDFIELD
CHRIS COX SENIOR OLMSTED MIDFIELD
LUKE SZABLEWSKI JUNIOR ST MARY'S MIDFIELD
KALEB STEWART JUNIOR RANDOLPH MIDFIELD

THEOVIE LOUZALA SENIOR LAFAYETTE DEFENDER
JED RIFKIN SENIOR NICHOLS DEFENDER
JACK NOVOTNY SENIOR MAPLE GROVE DEFENDER
JAKE EISS SENIOR TONAWANDA DEFENDER
NICK WORONOWSKI SENIOR NORTH COLLINS DEFENDER

CONNER GOLLEY SENIOR ALLEGANY-LIMESTONE GOALKEEPER
RALPH GRIZANTI SENIOR WILSON GOALKEEPER

posted 11/05/20182018 NYS SEMI FINALS IN MIDDLETOWN

SATURDAY NOVEMBER 10 8:30 AM

EAST AURORA (6) 20-0-1 vs BRIARCLIFF (8) 17-2-3
FINAL SCORE
BRIARCLIFF 1 EAST AURORA 0

SATURDAY NOVEMBER 10 1:30 PM

CLARENCE (6) 18-2-0 vs PORT WASHINGTON (8) 13-6-0
FINAL SCORE
CLARENCE 1 PORT WASHINGTON 0

posted 10/29/20182018 FAR WEST REGIONALS

FRIDAY NOVEMBER 2

5:00 PM NORTH COLLINS 0 VS C.G. FINNEY 5
7:30 PM RANDOLPH 0 VS GENESEO 1

SATURDAY NOVEMBER 3

2:30 PM EAST AURORA 2 VS BATH HAVERLING 0
5:00 PM WILLIAMSVILLE EAST 2 VS BRIGHTON 3
7:30 PM CLARENCE 1 VS HILTON 0

posted 10/25/20182018 SECTIONAL CHAMPIONS

AA CLARENCE COACH MIKE SILVERSTEIN

A1 WILLIAMSVILLE EAST COACH JEFF LIBROCK/JIM CLAUSS

A2 LEWISTON PORTER COACH RICK SWEENEY/MIKE BOLLINGER

B1 EAST AURORA COACH KEVIN BEALE

B2 CO CHAMPS SOUTHWESTERN COACH JASON DEERING
CO CHAMPS NEW COMER AT LAFAYETTE COACH BRAD BRODNICKI

C RANDOLPH COACH DAVE LEVANDOWSKI

D NORTH COLLINS COACH JAY WALTERS

posted 10/16/20182018 ALL WNY BANQUET

This years ALL WNY banquet for boys/girls will be Tuesday November 20th at Antonio's Banquet and Conference Center located at 7708 Niagara Falls Blvd Niagara Falls New York 14304.

posted 10/10/20182018 SECTIONAL DATES/TIMES/LOCATIONS

Pre-Quarters AA, A1, A2 Monday Oct 15 Higher Seed
B1, B2, C Tuesday Oct 16 Higher Seed
Quarters AA, A1, A2 Wednesday Oct 17 Higher Seed
B1, B2, C Thursday Oct 18 Higher Seed
Semi Finals A1 & A2 Friday Oct 19
A1 at Tonawanda 5:00 & 7:30 PM
A2 at N. Falls both games at 3:30 PM
B1 & B2 Saturday Oct 20 at Tonawanda Noon, 2:30, 5:00 7:30 PM
D Saturday Oct 20 at Eden Noon & 2:30 PM
C Monday Oct 22 at Pioneer 5:15 & 7:45 PM
AA Tuesday Oct 23 at Tonawanda 5:00 & 7:30 PM
Finals B1 & B2 Wednesday Oct 24 at Tonawanda 5:00 & 7:30 PM
A1 & A2 Thursday Oct 25 at Tonawanda 5:00 & 7:30 PM
C & D Friday Oct 26 at Tonawanda 5:00 & 7:30 PM
AA Saturday Oct 27 at Tonawanda 7:00 PM
Qualifier A & B Tuesday Oct 30 at Tonawanda 5:00 (Class B) &7:30 PM (Class A)

posted 10/09/20182018 EXCEPTIONAL SENIOR GAME

All seniors who are selected to their 1st or 2nd team all league teams are invited to try out for the 2018 Exceptional Senior game. The following are important dates:
TRYOUTS
Wednesday October 31 4:30 - 6:00 PM at Sahlens Sports Park
Thursday November 1 4:30 - 6:00 PM at Sahlens Sports Park
Saturday November 3 12:00 - 2:00 PM at Sahlens Sports Park SCRIMMAGE with players selected
GAME
Sunday November 4 10:30 - 12:00 PM at Sahlens Sports Park

All questions/inquiries: Tim Kronenwetter@yahoo.com

posted 09/10/2018LARGE AND SMALL SCHOOL TOP 10

LARGE SCHOOL

1. Clarence (ECIC I) 18-2-0 60 pts (6)
2. Williamsville East (ECIC II) 18-3-0 53 pts
3. St Joe's (MMAA) 18-3-0 49 pts
4. Lancaster (ECIC I) 12-6-1 35 pts
5. Lewiston Porter (NFL) 16-3-1 33 pts
5. Hamburg (ECIC II) 15-4-0 33 pts
7. Canisius (MMAA) 10-4-2 29 pts
8. Kenmore East (NFL) 12-5-0 17 pts
9. Williamsville North (ECIC I) 10-6-2 14 pts
10. Frontier (ECIC I) 13-4-1 6 pts

SMALL SCHOOL

1. East Aurora (ECIC III) 18-0-1 80 pts (8)
2. Lackawanna (ECIC IV) 15-3-1 70 pts
3 Southwestern (CCAA) 18-0-1 65 pts
4. Nichols (MMAA) 11-6-1 47 pts
5. Tonawanda (ECIC IV) 14-4-0 42 pts
6. Lafayette (Buffalo) 11-6-1 41 pts
7. Randolph (CCAA East) 10-8-1 27 pts
8. Allegany-Limestone (CCAA East) 16-2-0 26 pts
9. Maple Grove (CCAA Central) 17-1-0 21 pts
10. North Collins (CCAA Central) 8-8-1 11 pts

 

School Login

Username:

Password:



Yesterday's Games

No recorded games for this day.

Today's Games

No recorded games for this day.

Tomorrow's Games

No recorded games for this day.